+420 720 696 669 info@bataknaclunu.cz

Přístav Strážnice

Přístav Strážnice

Kromě zámku a rozsáhlého parku můžete navštívit Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy – skanzen ve Strážnici, které je v těsné blízkosti. Toto muzeum soustřeďuje ukázky lidové architektury z celé oblasti Slovácka a je dějištěm mnoha zajímavých akcí.

Tou nejznámější je Mezinárodní folklorní festival www.nulk.cz, www.folklorika.cz (přímo u přístavu)

Bílá věž s průvodcem, který návštěvníkům poví něco k historii věže. Věž je otevřená o víkendech. V červnu a září o sobotách a nedělích a v červenci a srpnu i v pátky. ( v centru Strážnice).

Průžkův mlýn je jedna z nejstarších dochovaných staveb Strážnice, o které se píše již v roce 1543, má historické architektonické prvky: mohutné nosné trámy a dřevěný mlýnský mučící pranýř s letopočtem 1601. Dnes je v mlýně otevřena muzejní expozice mlynářství. Otevřeno přes letní sezonu o víkendech od 10 do 18 hod, jinak po dohodě na telefonu 605 482 543. Průvodce – pan Mikulčík, bydlí 60 m od mlýna.

Synagoga a židovský hřbitov. Židovská synagoga je ze tří stran obklopena hřbitovem- pozůstatek bývalé židovské čtvrti, www.straznice-mesto.cz (asi 800m).

Asi 6km od Strážnice se nachází rozhledna Travičná. Rozhledna na kopci Travičná nad Tvarožnou Lhotou za jasných dní nabízí pohled z Bílých Karpat až do Alp. Součástí rozhledny je rovněž výstava věnovaná přírodě Bílých Karpat. Oskoruše, největší ovocný strom Evropy, má v obci své muzeum a naučnou stezku.