+420 720 696 669 info@bataknaclunu.cz

Kontakt

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nám napsat.

Otevírací doba

Po-Pá: 9:00 – 18:00
So-Ne: 9:00 – 18:00

Kde nás najdete

Baťův kanál, Plavební komora I.,
696 62 Strážnice

Časté dotazy

Je možné proplout Baťův kanál za krátký pobyt tam i zpět?

Celý Baťův kanál lze proplout za jeden týden.. Pro krátkodobé pobyty Vám poradí obsluha půjčovny. Dobu plavby ovlivňuje hustota provozu v plavebních komorách a omezená provozní doba plavebních komor. Provozní doba komor je následující: 09:30 – 18:00, polední přestávka 13.30 – 14:00 hodin.

Jaká je přesná poloha půjčovny a jak se k vám dostat?

Adresa přístaviště je Strážnice, U plavebního kanálu, komora I. GPS souřadnice: (48.910780560480944, 17.316274955886197). Po silnici č. 426 od Strážnice směr Bzenec je odbočka doprava hned za modrým mostem přes řeku Veličku po cestě na hrázi.

Můžu si vzít s sebou na dovolenou na hausbótu i domácího mazlíčka?

Samozřejmě, na našem hausbótu s Vámi může plout i Váš domácí mazlíček. Nemusíte tak řešit jeho hlídání. K ceně pronájmu bude připočten poplatek 100 Kč na den.

Je možné se na hausbótu opalovat a rybařit?

Co se týče opalování, střechy našich kajutových lodí a hausbótů  jsou konstruovány jako pochůzné. Jedinou výjimkou je hausbót Caravela, která má velkou přední palubu. Rybařit ovšem na hausbótu možné není. Po konzultaci s Moravským rybářským svazem a jejich právním oddělením nám bylo sděleno, že toto není možné ani v případě kotvení u břehu. Rybařit lze tedy pouze ze břehu.

Je nutné složit před vyplutím nějakou jistinu a jak je to s úklidem?

Před plavbou je nutné předložit platný občanský průkaz nebo cestovní pas a zaplatit jistinu 8.000 Kč na hausbót a 5000 Kč na kajutovou loď, která vám bude vrácena při předání nepoškozeného hausbótu nebo kajutové lodě a kompletního vybavení na konci pobytu. Úklid  je zpoplatněn částkou 500 Kč. Částka za úklid, spotřebované palivo a případně částka za poškození hausbótu nebo ztráty některého vybavení se odečítá ze složené jistiny.

Je možné objednat hausbót jako dárek?

Ano, v případě zájmu Vám můžeme vystavit dárkový poukaz . Vše je možné dohodnout přes kontakty. Po uhrazení zálohy na pobyt Vám bude vystaven Dárkový poukaz pro osobu, kterou uvedete.

Jak probíhá objednání hausbótu?

Na stránce www.bataknaclunu.cz/lode-a-ceny/  si vyberete termín pobytu, vyplníte a odešlete objednávkový formulář. Nejpozději do tří dnů Vám odešleme e-mail s veškerými informacemi o Vašem pobytu. Po uhrazení rezervační zálohy Vás budeme informovat o připsání platby na náš účet. Po té  bude Vaše rezervace kompletní. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

 

Co si s sebou vzít na pobyt?

Nezapomeňte si vzít občanský průkaz nebo cestovní pas – bez něj Vám nemůžeme vydat loď. Dále kartičku pojišťovny v případě úrazu, léky na bolest při nečekaném úžehu, spací pytle nebo deky, sluneční a dioptrické brýle a repelent proti komárům.

Jsou na vodní cestě čerpací stanice na pohonné hmoty?

Nejsou. Hausbóty jsou při vyplutí vybaveny dostatečným množstvím paliva na celou cestu. Na proplutí celého splavného úseku je potřeba cca 30 l benzínu. 

Pokud se stane nehoda nebo se objeví porucha - pomůže nám někdo?

V případě poruchy nebo nehody je, samozřejmě, k dispozici naše nonstop linka 24/7 a náš pracovník se Vám pokusí pomoci po telefonu. Pokud to nebude možné, přijede za Vámi. V případě poruchy motoru máme zajištěn náhradní motor, který lze vyměnit na místě.

Je možné vzít s sebou na hausbótu jízdní kola?

Ano, Hausbóty jsou řešeny pro plavbu s jízdními koly.  V  zadní i přední  části hausbótu je umístěn  držák. S koly  si můžete zpestřit  plavbu hausbótem vyjížďkami po památkách a zajímavostech v okolí Baťova kanálu. Jízdní kola doporučujeme brát pouze při týdenním pobytu. Kajutové lodě nejsou uzpůsobeny pro umístění kol. Hausbót Caravela umožňuje umístění kol na přední palubu.

Jsou hausbóty schválené pro půjčování?

Hausbóty v naší půjčovně jsou schváleny Státní plavební správou pro provoz. Všechny hausbóty i kajutové lodě jsou konstruovány přímo pro plavbu na Baťově kanálu, a proto při plavbě nemusíte před mosty sundávat žádné přístřešky či konstrukce. 

Jsou u vodní cesty sprchy, záchody?

Ano. Ve většině přístavišť je možné využít WC a také sprchy. 

Poslat dotaz

11 + 5 =